site.btaМатео Ретеги вкара със задна ножица и Дженоа се наложи над Удинезе в Серия А

Матео Ретеги вкара със задна ножица и Дженоа се наложи над Удинезе в Серия А
Ретеги (номер 19) празнува след попадението си през първото полувреме / Снимка: Tano Pecoraro/LaPresse via AP

Матео Ретеги вкара със задна ножица и Дженоа победи Удинезе с 2:0 в мач от 26-ия кръг на италианското първенство по футбол. С това "червено-сините" заеха 12-а позиция в Серия А, а тимът от Удине остана 16-и с три точки над изпадащите.

Защитникът Лаутаро Джанети изчисти топката след центриране в 36-ата минута и тя попадна на пътя на Ретеги, който се разписа с впечатляващ акробатичен удар за 1:0. Матия Бани пък наниза второто попадение четири минути по-късно, а двата отбора удариха по една греда до почивката.

Защитникът Томас Кристенсен бе изгонен от игра четири минути след началото на второто полувреме, след като получи втори жълт картон. Повече голове обаче не паднаха и Дженоа спечели с 2:0 мача от 26-ия кръг.