site.bta"Направихме корекции на полувремето и игрово, и кадрово, и мисля, че второто полувреме даде резултат", каза Илиан Илиев

Снимка: Красимир Кръстев, БТА

Изказване на треньора на Черно море Илиан Илиев след срещата от 22-ия кръг на efbet Лигата между варненския тим и ЦСКА-София, завършила 1:0 за домакините.

Илиан Илиев (треньор на Черно море) – „Няма лесни победи, независимо срещу кой отбор. Не го казвам това от куртоазия и да се правим на умни. Ние горе-долу си правим някакъв план за мача и не се отклоняваме много от него. Първото полувреме ЦСКА-София влязоха по-добре или ние не влязохме в мача. Бяхме много нервни, не играехме с топката, дадохме инициативата на ЦСКА-София и е добре, че се отървахме без гол.

Направихме корекции на полувремето и игрово, и кадрово. И мисля, че второто полувреме даде резултат. Като цяло не се получи прекрасен мач откъм футбол предвид залога в мача и малко повече напрежение. Но мисля, че футболистите ни, това, което казахме от предния мач – че трябва да си вземем поука и да играем малко повече с глава, отколкото със сърце, го направиха.

Този мач нищо не променя, просто прави следващия още по труден за нас, тъй като знаем, че точно тези мачове, какъвто е следващия, настройката като цяло във феновете е, че мачът е лесен, но ако върнем назад най-трудните ни мачове с Етър, след това с Пирин…така че трябва настройката трябва е да е по същия начин не само при нас и при футболистите, но и в публиката.

Мазир Сула в тази ситуация (бел.авт. вторият жълт и червен картон) подходи правилно, спря атака, получи втори жълт картон, така се е получило. Но както се казва – ако не го направи и стане контра и гол евентуално ще го корим за това, че е направил фаул за картон. Така че – във Велико Търново – да, но тук момчето си свърши работата, лошо е, че ще липсва следващия мач.

Да не говорим за бъдеще, остават още осем мача от редовния сезон, има и други, така че много напред не можем да мислим. Единствено можем да мислим да се възстановим добре и да мислим за мача с Ботев Враца.“