site.btaТибо Вион вкара страхотни голове за ЦСКА-София при класическата победа срещу Ботев (Враца)

Снимка: БТА

ЦСКА-София - Ботев (Враца) - 3:0 (2:0)
голмайстори: 1:0 Тибо Вион , 2:0 Тобиас Хайнц, 3:0 Тибо Вион 61
София, стадион "Васил Левски"
съдия - Радослав Гидженов
асистенти - Йордан Петров, Георги Стамболджиев
жълти картони - Матиас Фаетон, Тибо Вион, Амос Юга (ЦСКА-София), Спас Георгиев (Ботев)
състави
ЦСКА-София: Димитър Евтимов, Иван Турицов (71 - Мартин Стойчев), Браян Кордоба (78 - Юрген Матай), Християн Петров, Тибо Вион, Амос Юга, Улаус Скаршем, Джонатан Линдсет (71 - Станислав Шопов), Тобиас Хайнц (80 - Емануел Шакич), Матиас Фаетон (71 - Данило Асприля), Фернандо Каранга
Ботев: Федерико Бариос, Спас Георгиев (90+1 - Иван Нешков), Илкер Будинов (90+1 - Петко Ганев), Бубакар Траоре, Браян Мендоса, Мартин Ачков, Браян Переа (78 - Ласана Н'Диайе), Стефан Велев, Мартин Христов, Даниел Генов (65 - Мирослав Маринов), Мартин Смоленски (78 - Марио Кикинда)

ЦСКА-София започна убедително пролетния полусезон, като се наложи над Ботев (Враца) с 3:0 на Националния стадион "Васил Левски". Два страхотни гола за успеха вкара играещият като ляв защитник Тибо Вион, който се разписа от общо 60 метра при попаденията. Между тях отбеляза и Тобиас Хайнц, възползвал се от грешка на вратаря.  Това бяха и първите попадения за Вион през сезона.

Повторен дебют за "червените" направи Фернандо Каранга след 6 години, както и това бе първи официален мач за норвежеца Улаус Скаршем.

Ботев (Враца) бе първият отбор, който се показа като по-опасен в мача. В петата минута на срещата Браян Переа бе изведен на чудесна позиция, а в последния момент Браян Кордоба от "червените" успя да му избие топката в корнер. Малко по-късно Даниел Генов изскочи сам срещу вратаря на домакините, но Евтимов предвиди действията му, излезе предвидливо и изби топката от краката му. Веднага след това Генов отново центрира остро, но Скаршем блокира с тяло Илкер Будинов.

В 21-вата минута ЦСКА-излезе напред в резултата. При центриране топката бе избито, но попадна на крака на Тибо Вион, който стреля в движение от 25 метра и я прати в левия ъгъл на вратата на Федерико Бариос. Положението бе прегледано за потенциален фаул в нападение на Каранга, който задържа с ръце Мартин Ачков, не бе преценено, че попадението остава.

В 29-ата минута Браян Переа отново се измъкна зад гърба на "червената" защита и стреля, но излезлият да го пресрещне Евтимов изби топката в ъглов удар. Веднага след това Тобиас Хайнц пусна чудесен пас към сънародника си Линдсет, който от непосредствена близост уцели греда.

В 36-ата минута вратарят на врачани Бариос изби неуверено топката, която попадна у Тобиас Хайнц, който го преодоля, а след това изпревари и защитник и насочи топката в мрежата за втори път - 2:0.

В последната минута Каранга вкара топката в мрежата и се затича към Сектор "Г", но попадението не бе зачетено заради положение на засада.

След час игра Тибо Вион отново опита мерника си, като стреля от повече от 30 метра и вкара този път в десния ъгъл на Бариос - 3:0.

След 70-ата минута Нестор Ел Маестро направи три смени наведнъж, като на терена се появиха Мартин Стойчев, Станислав Шопов и Данило Асприля. Малко по-късно на терена се завърна и капитанът Юрген Матай, който се възстанови от тежка контузия.

Пропуски след почивката да домакините направиха Джонатан Линдсет и Станислав Шопов и Данило Асприля в самия край на двубоя.

ЦСКА-София се изравни на върха по точки с Черно море преди дербито утре между "моряците" и Лудогорец, който е с три точки назад, но и с два мача по-малко.

В следващия кръг тимът на Ел Маестро ще има много трудно гостуване на лидера Черно море, а Ботев ще приеме във Враца Пирин в дерби на дъното на класирането.

Към 07:18 на 24.07.2024 Новините от днес