site.btaЗастрашените от изпадане Тулуза и Монпелие постигнаха победи в Лига 1

Застрашените от изпадане Тулуза и Монпелие постигнаха победи в Лига 1
Снимка: AP Photo/Armando Franca

Отборите на Тулуза и Монпелие, които са в дъното на класирането на Лига 1 и са застрашени от изпадане, постигнаха ценни победи в първенството.

По-впечатляващ бе успехът на Тулуза, който се наложи над Монако с 2:1 като гост в княжеството. Венсан Сиеро откри резултата за "виолетовите", а Магнес Аклиуш изравни за Монако в началото на второто полувреме. Трите точки за Тулуза осигури Луис Коста в попадение в 70-ата минута.

Монпелие победи Метц с 3:0 в домакинството си. Исиага Сила, Мадибо Санян и капитанът Тежи Савание от дузпа вкараха головете за южняците, които имат една точка по-малко в актива си заради наказанието заради поведението на феновете.

В друг мач от кръга участникът в Лига Европа Рен надигра последния Клермон с 3:1. Урмед Умари откри за Рен, а Людовик Блас пропусна дузпа за домакините малко по-късно. Мартен Терие отбеляза две попадение за Рен след почивката, а между тях Крислен Матсима вкара за Клермон. Гостите завършиха с десет човека, след като Максимилиано Кофрие бе изгонен в 77-ата минута. Рен остава на седма позиция, но се приближава до челните места.