site.btaБерое и Марица (Пловдив) не се победиха в контролна среща

Берое и Марица (Пловдив) не се победиха в контролна среща
Снимка: ПФК Марица (Пловдив)

Отборите на Берое и Марица (Пловдив) завършиха при нулево равенство в контролна среща, играна на помощния терен на стадион "Берое" в Стара Загора.

През първата част "заралии" имаха повече възможности за гол чрез Еспиноса, Трибуле, Вия и Гавраилов, но вратарят на Марица Илия Николов се справи с тези ситуации. В 32-та минута Станислав Маламов стреля силно от границата на наказателното поле, но Мота улови.

През второто полувреме играта бе равностойна. Полувремето започна с неточен удар към вратата на пловдивчани. Малко по-късно Маламов шутира опасно след добра комбинация с Валери Домовчийски, но също не намери целта. В края на срещата Марица можеше да стигне до успеха, но удар на Димо Бакалов с глава срещна гредата.

Това бе трета проверка за Берое от началото на зимната подготовка на тима след загубата от Саяна (Хасково) с 1:2 и победата с 6:2 над Атлетик (Куклен). До момента през зимната пауза пък Марица завърши наравно 2:2 с Ботев (Пловдив), победи с 2:0 Саяна и загуби с 1:2 от Хебър (Пазарджик).

Към 21:10 на 19.05.2024 Новините от днес