site.btaОбщинският съвет в Удине гласува "против" предложението да направят вратаря на Милан Майк Менян почетен гражданин

Снимка: Andrea Bressanutti/AP

Общинският съвет в Удине гласува против предложението на кмета на града Алберто Феличе Де Торни вратарят на Милан Майк Менян да бъде удостоен със званието "Почетен гражданин". Решението е трябвало да бъде взето с мнозинство от три четвърти от съветниците на града, като "за" са гласували 25, а "против" - 13.

"Пропуснахме възможността да покажем, че градът ни е обединен и осъжда това, което се случи", коментира общински съветник, пожелал анонимност.

Френският национал Менян бе атакуван с расистки обиди от малка част от феновете на Удинезе по време на мача от Серия А между домакините и Милан на 20 януари. Тогава вратарят напусна терена в 34-ата минута, което принуди съдията да прекрати срещата за повече от 5 минути. След това тя беше подновена, а Милан в крайна сметка се наложи с 3:2.

Майк Менян призова властите да вземат строги решения заради инцидента, за да не бъдат съучастници, а Дисциплинарната комисия към Лигата наказа Удинезе да играе един домакински мач пред закрити врати. От Удинезе обжалват наказанието, тъй като клубът наложи доживотна забрана да посещават мачовете на отбора на петима свои привърженици, които са участвали в инцидентите с Менян.

Към 13:16 на 24.07.2024 Новините от днес