site.btaЧивитанова с Александър Николов победи Алианц Милано с Матей Казийски в българското дерби в италианската волейболна Суперлига

Снимка: legavolley.it

Отборът на Кучине Лубе Чивитанова с Александър Николов в редиците си се наложи над тима на Матей Казийски Алианц Милано с 3:2 (25:19, 27:25, 22:25, 15:25, 15:12) в мач от поредния кръг на италианската волейболна Суперлига.

Николов игра активно през първите два гейма, както и в четвъртия, като се отчете с 4 точки за тима си - 3 от атака и един ас. Той обаче имаше слаби проценти в атака и при посрещане и бе заменен.
Матей Казийски не започна като титуляр за отбора от Милано, но се включи силно в последните три гейма, като реализира 14 точки - 9 от атака, една блокада и 4 аса - по този показател бе най-добър от всички в мача. Александър Николов бе награден като най-полезен играч в Суперлигата за месец декември.

Чивитанова е на четвърто място във временното класиране с 27 точки, докато Алианц Милано е на пета позиция с 26 точки.

Тимът на Верона на треньора Радостин Стойчев победи Катания с 3:1 (25:22, 25:15, 19:25, 25:21) в същия кръг. За отбора от Верона след контузия игра отново българинът Алекс Грозданов, който се отчете със 7 точки - 4 от атака, две блокади и един ас. Верона е на седмо място в подреждането с 23 точки.

Към 15:19 на 24.07.2024 Новините от днес