site.btaРеал Cосиедад се наложи над Селта в Примера дивисион и прекъсна серия от четири мача без победа

снимка: Salvatore di Nolfi/Keystone via AP

Реал Сосиедад победи Селта (Виго) с 1:0 при гостуване в 21-ия кръг от Примера дивисион и събра 35 точки, като се доближи на 3 от 5-ия в класирането Атлетико (Мадрид). С днешния си успех баските от Сан Себастиян прекъснаха и лоша серия от четири мача без успех.

Единственото попадение за гостите вкара Брайс Мендес в 11-ата минута. Той получи топката извън наказателното поле, нагласи си я на левия крак и с фалцов изстрел я прати в мрежата на бившия си отбор. Малко по-късно той можеше да вкарa и втори гол, но изстрелът му от свободен удар – за радост на вратаря Висенте Гуаита, се отби в горната греда.

Освен това попадение, Брайс Мендес изведе срещу вратаря Гуаита и Умар Садик, но нигерийският нападател не успя да отбележи.

През второто полувреме мачът започна доста балансирано, но след 70-ата минута Селта вдигна оборотите. Домакините от Галисия търсеха изравняването, но тo така и не дойде и трябваше да се примирят с поражение, което ги оставя на 16-о място със 17 точки – на 2 над Кадис.