site.btaНационалният отбор на България по волейбол младежи до 20 години се класира за европейското първенство

снимка: БФВолейбол

Националният отбор на България по волейбол младежи до 20 години се класира за европейското първенство в Сърбия и Гърция, което ще се проведе в края на август и началото на септември.

В последния си мач от квалификацията в Изворани, Румъния възпитаниците на старши треньора Мирослав Живков се наложиха с 3:1 (19:25, 26:24, 25:18, 25:..) гейма над домакините. По този начин те завършиха квалификацията с ти победи от три мача и заеха първото място пред тимовете на Турция, Румъния и Черна гора.

Българите не влязоха в мача по оптимален начин и след като изоставаха в голяма част от първия гейм го загубиха с 19:25.

Спечелената първа част мотивира допълнително волейболистите на Румъния и във втория сет те продължаха на крилете на инерцията. Домакините поведоха с 8:4 в началото и поддържаха преднината си почти до самия край на гейма. Те имаха преднина от 21:18, но с много добра игра от звездите на тима - братята Александър и Симеон Николови, както и Кристиан Титрийски, българите обърнаха за крайното 26:24.

След изравняването на резултата младите български волейболисти взеха изцяло контрола над срещата и спечелиха следващите два гейма с 25:18 и 25:20 без особено напрежение.

Най-резултатен за България в мача бе Кристиан Титрийски с 20 точки. С 14 завърши Симеон Николов, а Александър Николов, Кристиан Андреев и Александър Къндев записаха по 11 точки.

За Румъния Лука Мартонош бе най-полезен с 19 точки.

Към 09:22 на 24.07.2024 Новините от днес