site.btaАнтоанета Стефанова се класира на седмо място на Европейското първенство по блиц за жени, шампионка стана Александра Костенюк

Антоанета Стефанова / снимка: БТА

Гросмайстор Антоанета Стефанова се класира на седмо място на европейското първенство по блиц за жени в Монте Карло.

Бившата световна шампионка в класическия и в ускорения шахмат събра 9 точки, с които се нареди най-напред от българските представителки в 13-кръговата надпревара.

Нургюл Салимова остана 25-а в крайното подреждане със 7,5 точки, а със 7 Белослава Кръстева зае 39-а позиция. Виктория Радева е 49-а с 6,5 точки.

Шампионка с 10 точки е Александра Костенюк. Рускинята, която играе за Швейцария, триумфира с европейската титла в блица за четвърти път в кариерата си.

Със същия резултат от 10 точки на второ място е Сарасадат Хадемалшариех от Испания, а трета е Бела Хотенашвили от Грузия.

До деветия кръг Стефанова и Салимова бяха в топ 5 на класирането, но не успяха да запазят позициите си в последните четири кръга. В 11-ия кръг двете дори се срещнаха помежду си, като победата беше за Антоанета Стефанова.

Европейският шампионат за жени в Монте Карло продължава и през уикенда, когато ще се проведе турнирът по ускорен шахмат.

Към 09:13 на 24.07.2024 Новините от днес