site.btaСакраменто обърна Атланта след изоставане от 23 точки, Александър Везенков не игра за победителите

Де'Аарън Фокс вкара осем тройки за победата на Сакраменто над Атланта / снимка: АП/Hakim Wright Sr.

Отборът на Сакраменто Кингс постигна победа със 117:110 при гостуването си на Атланта Хоукс в мач от поредния кръг от програмата на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

"Кралете" стигнаха до успеха, след като наваксаха изоставане от 23 точки в първата четвърт. Българинът Александър Везенков, който е част от тима на калифорнийци, не игра в срещата поради решение на старши треньора Майк Браун.

Много силен двубой за победителите направи плеймейкърът Де'Аарън Фокс, който завърши с 31 точки. 26 от тях дойдоха през второто полувреме, като гардът вкара и рекордните в кариерата си осем тройки.

Още 25 точки и 10 борби за "кралете" прибави литовският център Домантас Сабонис, а Трей Лайлс, който е конкурентът на Везенков на позицията на тежкото крило, се отчете с 19 точки от пейката.

За тима на Атланта, който водеше в резултата до последните пет минути на срещата, с 24 точки приключи Трей Йънг. Дежонте Мъри вкара 18 точки, а с 16 точки и рекордните в кариерата си 15 борби се отличи Джейлън Джонсън.

Сакраменто имаше пасив от 12 точки осем минути преди края, но гостите затвориха двубоя със серия от 24:5, която им донесе победата.

С успеха Кингс запазиха петото място в Западната конференция с 18 победи и 12 поражения. Атланта е на 11-а позиция на Изток с 12 победи и 19 загуби.

Следващият мач на Сакраменто е в първите часове на новата година при гостуването на Мемфис Гризлис.

Към 18:26 на 27.08.2024 Новините от днес