site.btaДея спорт не срещна трудности срещу Хебър и е на първо място в първенството по волейбол за мъже

Дея спорт победи с 3:0 (25:16, 25:18, 25:13) у дома Хебър в отложен двубой от осмия кръг в шампионата на България по волейбол за мъже. Бургазлии се изкачиха на първо място в класирането след седмия си успех през кампанията.

Дея спорт имаше сериозно превъзходство във всички елементи от играта и приключи срещата за малко повече от един час.

Бразилецът Лукас Мадалос реализира 17 точки в полза на победителите, а неговият съотборник Валентин Братоев добави още 13 точки.

Домакините бяха най-категорични в третия гейм от двубоя, когато резултатът беше 25:13.

За носителите на купата на България за последния сезон Ивайло Петров се отличи с 8 точки.

Хебър, който беше напуснат от всички водещи волейболисти, е на пета позиция във временното класиране.

Дея спорт е в серия от три поредни победи.