site.btaПрезидент на турски футболен клуб удари съдия след мач от първенството на страната

снимка: Abdurrahman Antakyali/Depo Photos via AP

Президентът на футболния клуб Анкарагюджю Фарук Коджа изтича на терена и удари съдията Халил Умут Мелер след мача от турското футболно първенство с Ризеспор, съобщава "Фанатик". Българският нападател Мартин Минчев игра цял мач за гостите и получи жълт картон в 66-ата минута, а за домакините бившият играч на ЦСКА Али Соу беше изгонен.

Срещата от 15-ия кръг завърши при резултат 1:1. По време на двубоя реферът не зачете гол на играча на Анкарагюджю Али Соу, който през второто полувреме получи червен картон. Ризеспор изравни резултата с гол на Адолфо Гаич в седмата минута на добавеното време.

Президентът на клуба от Анкара, бивш депутат от управляващата Партия на справедливостта и развитието, Коджа, изтичал на терена веднага след последния съдийски сигнал и ударил рефера Халил Умут Мелер в лицето. След това падналият съдия е ритан от други представители на клуба, фенове и играчи на Анкарагюджю. Наложило се охраната да се намеси. Съдията е откаран в болница.

Турският президент Реджеп Ердоган осъди остро инцидента в Анкара.

"Осъждам нападението срещу съдията Халил Умут Мелер след мача Анкарагюджю 0 Ризеспор и му пожелавам бързо възстановяване. Спортът означава мир и братство. Той е несъвместим с насилието. Няма да толерираме насилието в турския спорт", каза турският президент.

Прокуратурата на Анкара издаде заповед за арест на президента на Анкарагюджю Фарук Коджа. Инцидентът предизвика и свикването на спешно заседание на Турската футболна федерация.

Водещи турски клубове Галатасарай, Фенербахче, Бешикташ, Трабзонспор и други осъдиха случилото се на терена.

Анкарагюджю има 18 точки и е на 11-о място в класирането на турското първенство, а Ризеспор е на осма позиция с 22 точки.

Към 10:23 на 22.07.2024 Новините от днес