site.btaФортуна Дюселдорф и Кайзерслаутерн се класираха за четвъртфиналите в турнира за купата на Германия

снимка: АP/Roland Weirauch

Бившите носители на трофея Фортуна Дюселдорф и Кайзерслаутерн, които сега играят във втора дивизия, се класираха за четвъртфиналите в турнира за купата на Германия. Нападателят Йона Немец се появи в игра в 85-ата минута и изравни само 120 секунди по-късно, а след това се разписа и в допълнителното време за драматичния обрат с 2:1 за Фортуна като гост срещу Магдебург.

Преди това Барис Атик беше открил в 15-ата минута в полза на домакините.

Кайзерслаутерн се наложи с 2:0 над Нюрнберг след голове през второто полувреме на Ричманд Тачи и Рагнер Ахе. Двубоят беше дебютен за новия треньор на победителите Димитриос Грамоцис.

По-късно днес Борусия Мьонхенгадбах се изправя у дома срещу Волфсбург, докато Хомбург посреща Санкт Паули.

Към 21:13 на 24.07.2024 Новините от днес