site.btaЦСКА-София елиминира Славия за купата на България

ЦСКА-София елиминира Славия за купата на България

Осминафинален мач в турнира за купата на България по футбол:

Славия - ЦСКА-София            0:1 (0:1)
жълти картони: Денислав Александров, Галин Иванов, Тони Тасев (Славия), Сейни Сенянг, Амос Юга, Тобиас Хайнц, Браян Кордоба, Густаво Бусато, Димитър Евтимов (ЦСКА-София)
стадион "Александър Шаламанов"
състави
Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Велко Йеленкович, Виктор Генев, Венцислав Керчев, Емил Мартинов (89-Кристиян Стоянов), Ерол Дост, Денислав Александров (69-Иван Минчев), Галин Иванов, Тони Тасев (89-Роберто Райчев), Мартин Сораков (68-Емил Стоев)
ЦСКА-София: Густаво Бусато (87-Димитър Евтимов), Сейни Сенянг (46-Марселино Кареасо), Браян Кордоба, Християн Петров, Иван Турицов, Амос Юга, Джонатан Линдсет, Емануел Шакич, Тобиас Хайнц (83-Данило Асприля), Матиас Фаетон (70-Мено Кох), Майкъл Естрада (70-Мюкенс Назон)

ЦСКА-София отстрани Славия след победа с 1:0 като гост в осминафинален мач в турнира за купата на България.

След близо четвърт час игра Сейни Сенянг сгреши и топката достигна до Галин Иванов. Капитанът на Славия подаде за Мартин Сораков, който излезе сам срещу Густаво Бусато, но вратарят на "червените" спаси удара му.

В 25-ата минута Джонатан Линдсет стреля опасно покрай вратата, пазена от Светослав Вуцов.

Две минути по-късно Тобиас Хайнц пусна за Матиас Фаетон, който откри резултата в двубоя на стадион "Александър Шаламанов". Секунди след това публиката на "белите" започна да хвърля различни предмети към резервната скамейка на ЦСКА-София и играта беше спряна за близо 5 минути. Наложи се ветеранът Георги Петков и старши треньорът на домакините Златомир Загорчич да успокоят агитката на Славия.

В 37-ата минута далечен удар на Майкъл Естрада срещна гредата зад Вуцов. В ответната атака опасен шут на Галин Иванов беше спасен от Бусато.

В допълнителното време на първата част удар с глава на Ерол Дост след статично положение премина съвсем близо до вратата на "червените".

След почивката домакините организираха сериозен натиск в опит да изравнят. В 47-ата минута Галин Иванов подаде за Сораков, който стреля от движение, но Бусато отново се намеси решително.

В 59-ата минута нов удар с глава на Дост се отби в гредата на вратата на ЦСКА-София.

Точно 20 минути преди изтичане на редовното време удар на Дюкенс Назон излезе в аут, а Галин Иванов от изгодна позиция в наказателното поле също не можа да се разпише. Последваха минути на поделено надмощие, а в 86-ата минута Густаво Бусато напусна принудително игра и беше заменен от Димитър Евтимов. Стражът на "армейците" се контузи след сблъсък с Тони Тасев в по-ранен етап от двубоя.

В допълнителното време шут на младия Кристиян Стоянов срещна гредата зад Евтимов.

По-рано през кампанията двата отбора на два пъти направиха равенства 1:1 в първенството.

Към 23:09 на 24.07.2024 Новините от днес