site.btaХебър се наложи лесно у дома срещу Черно море в първенството по волейбол за мъже

снимка: БТА

Хебър победи лесно с 3:0 (25:20, 29:27, 25:19) пред собствена публика Черно море в двубой от седмия кръг в първенството на България по волейбол за мъже.

Носителите на купата на България за последния сезон имаха трудности единствено във втората част, когато варненци водеха с 18:14, но допуснаха обрат в самия край.

Най-резултатен в полза на победителите стана Розалин Пенчев с 15 точки, а съотборникът му Християн Димитров добави още 12.

За гостите с Мирослав Градинаров завърши с 14 точки.

Хебър е на първо място в класирането след 5 победи и само 1 поражение, докато Черно море заема десета позиция.

В друга среща от кръга Марек Юнион-Ивкони се наложи у дома над Раковски-1964 с 3:0 (25:22, 25:19, 25:15). Успехът е първи за дупничани през настоящата кампания.

Раковски е с шест последователни поражения на последно място в класирането.

В понеделник е дербито на кръга между Левски София и шампиона Нефтохимик 2010.