site.btaГол от дузпа сложи край на негативната серия на Милан в Серия "А", 15-годишен направи дебют

Франческо Камарда (вляво) направи дебют за Милан на едва 15-годишна възраст / снимка: АП/Luca Bruno

Милан прекъсна серията си от четири последователни мача без победа в италианската Серия "А" с минимален успех с 1:0 над Фиорентина.

Единственото попадение на "Сан Сиро" реализира защитникът Тео Ернандес, който бе точен в добавеното време на първата част от дузпа.

Двубоят в Милано няма да се запомни с особени футболно достойнства, но ще остане в историята на клуба и на италианския шампионат с дебюта на 15-годишния Франческо Камарда. Юношата се появи в игра в 83-тата минута на мястото на Лука Йович и стана най-младият футболист, появявал се в игра в среща от Серия "А".

С победата Милан събра 26 точки от 13 мача и си върна третото място, което бе окупирано от Наполи за броени часове. Фиорентина е на шеста позиция с 20 пункта.

По-късно днес в Торино е дербито на Италия между домакините от Ювентус, които са втори с 29 точки, и лидера в таблицата Интер, който има 31.