site.btaНефтохимик 2010 постигна победа в три части срещу Марек в шампионата на България по волейбол

Нефтохимик 2010 победи с 3:0 (25:23, 29:27, 25:19) у дома Марек Юнион-Ивкони в първи мач от шестия кръг от първенството на България по волейбол за мъже. Шампионите срещнаха трудности в първата и втората част, но приключиха срещата с три точки и трети успех през кампанията.

Във втория гейм бургазлии допуснаха изравняване от 24:21 до 24:24, но след това не воденият от треньора Атанас Петров състав се добра до драматичен успех с 29:27.

В третата част шампионите от миналия сезон поведоха с 12:10 и 20:16, за да приключат двубоя при 25:19.

Най-резултатен в полза на победителите стана Венелин Кадънков с 15 точки, а съотборникът му Бранимир Грозданов добави още 13 точки.

За гостите с 12 точки се отличи Димитър Дулчев.

Марек има шест поредни загуби на 11-то място в класирането до момента, докато Нефтохимик 2010 постигна трета победа и заема пета позиция.

Във вторник ЦСКА гостува на Раковски-1964, а докато Добруджа 07 приема Берое 2016.