site.btaАнтон Ризов и Самуил Донков спечелиха бронзови медали на турнир по спортна стрелба в Будапеща

снимка: БСС

Антон Ризов и Самуил Донков спечелиха бронзови медали на турнира по спортна стрелба Гран При Унгария.

На стрелковия комплекс в Будапеща Антон Ризов завърши трети на 10 метра пушка  с.eo 629.6 точки в квалификацията и финал от 229.0.  По-рано днес Таня Ризова зае 14-то място при жените на пушка с актив от 625.7 точки.

"Беше много оспорвано състезание и съм щастлив от бронзовия медал. Във финала винаги може и по- добре, но трябва и малко шанс. Вчера два- три изстрела преди края бях лидер, но останах 4-ти в крайното класиране . В нашия спорт е така. Продължавам с подготовката си веднага щом се завърнем в България. Благодаря на всички за подкрепата и многото поздравления , които получих след днешния финал", каза Антон Ризов, цитиран от Българския стрелкови съюз.

Самуил Донков спечели бронзовото отличие в драматичен финал на 10 метра пистолет. Българинът направи 578 точки в квалификацията, а във финала водеше до последния изстрел, когато уцели 7- ца и остана трети в крайното класиране. Победител стана кореецът Сон, втори е неговия сънародник Ким Кангуин.

Към 15:52 на 25.07.2024 Новините от днес