site.btaГрузинците плачат като малки бебета, ядосва се Скот МакТоминей

Грузинците плачат като малки бебета, ядосва се Скот МакТоминей
Скот МакТоминей се оплака от държанието на грузинските футболисти / снимка: АП/Tamuna Kulumbegashili

Шотландският национал Скот МакТоминей бе възмутен от поведението на футболистите на Грузия при равенството 2:2 в европейска квалификация в Тбилиси.

Халфът на Манчестър Юнайтед се оплака, че Гиорги Кочорашвили е "плакал като бебе", за да се опита да му извади червен картон. Грузия на два пъти повежда в мача с голове на Хвича Кварацхелия, но МакТоминей изравни в началото на второто полувреме, а в добавеното време Лоурънс Шанкланд оформи крайния резултат.

В кракя на двубоя Кочорашвили фаулира МакТоминей, след което шотландецът го избута, при което халфът на домакините падна на земята и започна да се държи за лицето, симулирайки получен удар.

"Всеки мач на такова ниво е важен. В Грузия има добри футблисти, но тяхното поведение на терена бе срамно. Те провокираха рефера през цялото време, но това е футболът. Трябва да се направи нещо срещу играчите, които постоянно симулират контузии, а не са. Всяка ситуация е трудна за преценяване, но да се търкалят и да плачат като малки бебета не е футбол. Ние искахме да играем футбол и да спечелим, докато те искаха само да провокират съдията", заяви МакТоминей, който вече има седем гола от старта на квалификациите.

Шотландия отдавна си осигури място на Евро 2024. "Гайдарите" заемат второ място в група "А" с 16 точки от 7 мача. Грузия, която ще играе в плейофите, е на четвърто място с 8 точки.

Към 19:15 на 24.07.2024 Новините от днес