site.btaКристиано Роналдо отново поведе Португалия към победа

Кристиано Роналдо отново поведе Португалия към победа
Квалификации за Европейско първенство по футбол, група G:

Лихтенщайн – Португалия - 0:2 (0:0)
Голмайстори: 0:1 Кристиано Роналдо 46, 0:2 Жоао Кансело 57

Словакия – Исландия - 4:2 (2:1)
Голмайстори: 0:1 Ори Оскарсон 17, 1:1 Юрай Кацка 30, 2:1 Онжей Дуда 36-дузпа, 3:1, 4:1 Лукаш Хараслин 47,55, 4:2 Андри Гудьонсен 74

Люксембург – Босна и Херцеговина – 4:1 (2:0)
голмайстори: 1:0 Матиас Олсен 6, 2:0 Жерсон Родригес 30-дузпа, 3:0 Нихад Муякич 55-автогол, 3:1 Ренато Гойкович 90+3, 4:1 Жерсон Родригес 90+5

Класиране
1. Португалия         9       9       0       0       34:2    27 - класира се за ЕП
2. Словакия           9       6       1       2       15:7    19 - класира се за ЕП
3. Люксембург	      9       4       2       3       12:19   14
4. Исландия           9       3       1       5       17:14   10
5. Босна и Херцеговина         9       3       0       6       8:18    9
6. Лихтенщайн	     9       0       0       9       1:27    0

Кристиано Роналдо се разписа за Португалия за победата с 2:0 при гостуването на Лихтенщайн. Той вкара 128-ото си попадение за националния отбор. Роналдо е рекордьор по голове за Португалия и играчът с най-много голове в международния футбол.

Във Вадуц Кристиано откри резултата в самото начало на второто полувреме, след като получи отлична асистенция от Диого Жота. Това беше десетото му попадение в тези евроквалификации, с което се изравни с Ромелу Лукаку на върха при голмайсторите. Жоао Кансело отбеляза втори гол за Португалия в 57-ата минута.

Роналдо и съотборниците му вече си осигуриха място на Евро 2024, както и първото място в група "J", в която записа девета поредна победа. Лихтенщайн все още няма спечелена точка.

В другата среща Словакия се наложи с 4:2 над Исландия и си гарантира второто място в подреждането след Португалия, както и класиране на първенството в Германия догодина. Попаденията за победителите отбелязаха Юрай Куцка, Ондрей Дуда от дузпа и Лукаш Хараслин (2), а за гостите точни бяха Ори Оскарсон и Андри Гудьонсен.

Люксембург продължи впечатляващото си представяне в група "J". Тимът завърши на трето място. Той си осигури тази позиция след разгром над Босна и Херцеговина с 4:1. Отборът може да получи още един шанс в плейофите, след като направи добро представяне в Лигата на нациите. Титуляр за победителите бе Енес Махмутович, футболистът на ЦСКА бе на терена до 84-ата минута, когато бе заменен.

Към 20:40 на 26.07.2024 Новините от днес