site.btaКонтузии вадят от игра Тейдж Томпсън за неопределено време

Контузии вадят от игра Тейдж Томпсън за неопределено време
Тейндж Томпсън / снимка: АП/Adrian Kraus

Центърът на Бъфало Сейбърс Тейдж Томпсън няма да играе известно време, тъй като има контузии, разкри старши треньорът Дон Гранато след поражението с 2:5 от Бостън Брюинс във вторник.

Нападателят получи удар в глезена от кънката на бранителя на Бостън Чарли МакАвой в началото на мача, заради който остана на пейката в продължение на 15 минути. Той се завърна на леда във втората четвърт, когато бе уцелен с шайбата в слабините, отново след удар на МакАвой.

"Тейдж няма да играе известно време. За съжаление ми се струва, че този период ще бъде продължителен. Той опита да играе с първата контузия, но втората му дойде в повече. Все пак поздравления за характера му", каза Гранато след срещата.

Томпсън е основна фигура в атаката на Бъфало, като от началото на сезона има шест гола и шест асистенции в 16 мача. В момента старши треньорът Гранато не може да разчита и на други трима контузени нападатели - Алекс Туч, Джак Куин и новобранеца Зак Бенсън.

В класирането в Атлантическата дивизия Бъфало заема предпоследното седмо място с 15 точки.

Към 19:22 на 24.07.2024 Новините от днес