site.btaАйнтрахт Франкфурт навакса два гола пасив за равенство срещу Вердер Бремен в Бундеслигата

снимка: dpa via AP (архив)

Вердер Бремен и Айнтрахт Франкфурт завършиха при равенство 2:2 в двубой от 11-ия кръг на футболното първенство на Германия. Вердер поведе с 2:0, но не успя да удържа аванса си, въпреки че удължи серията си на три мача без поражение в Бундеслигата. Съставът от Бремен заема 12-о място във временното класиране с 11 точки.

Айнтрахт Франкфурт има само едно поражение от началото на сезона и с 18 точки се намира на седма позиция в подреждането.

Домакините от Бремен поведоха в самия край на първото полувреме. Марвин Дукш бе точен от дузпа във втората минута на добавеното време на първата част. Скоро след подновяването на играта през второто полувреме Вердер увеличи преднината си. Колумбиецът Рафаел Боре се разписа за 2:0 в 50-ата минута.

Футболистите на Айнтрахт Франкфурт стигнаха до равенството с два гола в рамките на 10 минути. В 65-ата Елиес Шкири намали за 1:2, а в 75-ата Хървойе Смолчич оформи крайното 2:2.