site.btaХеттрикът на Луис Суарес носи победата на Гремио над Ботафого на Диего Коща

Хеттрикът на Луис Суарес носи победата на Гремио над Ботафого на Диего Коща
Снимка: АП

Ботафого загуби от Гремио у дома с 3:4 в мач от 33-ия кръг на бразилското първенство. Срещата се проведе на стадион "Васко да Гама" в Рио де Жанейро.

В 6-ата минута на срещата бившият нападател на Челси и Атлетико Диего Коща откри резултата. Почти веднага Евертон Галдино изравни. Ботафого обаче се оттегли на почивката с преднина в резултата, а в самото начало на второто полувреме увеличиха аванса си с попадение на Марлон.

Тогава дойдоха минутите на нападателя на гостите Луис Суарес, който отбеляза хеттрик и донесе победата на Гремио. Ботафого загуби четвърти пореден мач, но продължава да води в класирането с 59 точки, пред Гремио със същия актив, но по-лоша голова разлика.