site.btaБохум спечели срещу новака Дармщад и стигна до първа победа за сезона в Бундеслигата

снимка: Christian Kolbert/DPA via AP

Такума Асано отбеляза две попадения и донесе успеха на Бохум с 2:1 като гост на новака Дармщат в среща от 10-ия кръг и да спечели първата си победа за сезона в Бундеслигата.

Японецът откри резултата с удар в долния ъгъл на вратата на съперника в 25-ата минута и отново беше точен в 54-ата. За Дармщат в 43-ата минута с глава се разписа Фабиан Нюрнбергер.

Домакините останаха с човек по-малко след червен картон на капитана Фабиан Холанд 20 минути преди края за грубо нарушение срещу Мориц Квартенг, седмица след като двама играчи на тима бяха изгонени при поражението с 0:8 от шампиона Байерн Мюнхен.

Бохум се изкачи до 13-о място с 8 точки, докато Дармщат се смъкна до 15-та позиция със 7.

По-късно днес е голямо дерби между четвъртия Борусия Дортмунд и шампион Байерн Мюнхен. Двамата тима са непобедени до момента, както и лидерът Байер Леверкузен, който гостува на Хофенхайм.