site.btaБетис и Хетафе вкараха по 12 в турнира за Купата на краля, Жирона продължи напред с гол в последната минута

Бетис вкара 12 гола във вратата на Ернан Кортес / снимка: АП/Jose Breton

Отборите на Бетис и Хетафе вкараха по 12 гола в турнира за Купата на краля в Испания и се класираха за 1/32-финалите на надпреварата.

Носителят на трофея през 2022 година Бетис надделя с 12:1 над състава на Ернан Кортес. Андалусийци водеха с 9:0 срещу шестодивизионния си съперник още до почивката, като до 45-ата минута Уилян Жозе бе вкарал четири гола, а Родри записа хеттрик.

Още два гола за успеха на Бетис прибави мароканецът Абде Езалзули, а по веднъж се разписаха Луис Енрике, Марк Рока и 18-годишният Асан Диао.

Почетното попадение за Ернан Кортес реализира Енрике Нието в 55-ата минута, за да намали на 1:10.

Хетафе преодоля с 12:0 Тардиента. До почивката Хетафе водеше с 5:0, а след нея гостите от мадридското предградие добавиха още седем попадения. Хеттрик за победителите реализира Оскар Родригес, а по два гола вкараха Борха Майорал и Мейсън Грийнууд.

Отборът на Жирона, който разделя първото място в Ла Лига с Реал Мадрид, също преодоля втория кръг в турнира след победа с 2:1 над четвъртодивизионния Сан Роке. Успехът на каталунците обаче дойде изключително трудно, като победното попадение вкара Савио в осмата минута на добавеното време на второто полувреме.

Севиля, Атлетик Билбао, Реал Сосиедад и Атлетик Билбао също преминаха втория кръг на турнира.

Към 23:09 на 24.07.2024 Новините от днес