site.btaБайерн (Мюнхен) вкара осем гола във вратата на Дармщат и излезе на 2-о място в Бундеслигата, Нойер се завърна на вратата след 331 дни

снимка: АП

Байерн (Мюнхен) вкара осем гола във вратата на Дармщат за по-малко от едно полувреме и се поздрави с убедителна победа 8:0 в среща от 9-ия кръг на Бундеслигата. С този успех баварците събраха 23 точки и изпревариха с една досегашния лидер Байер (Леверкузен), който играе своя мач от кръга утре.

Хари Кейн се отличи с хеттрик, по два гола добавиха Лерой Сане и Джамал Мусиала. Едно попадение отбеляза Томас Мюлер, а на вратата се завърна Мануел Нойер. Вратарят-капитан на отбора беше посрещнат още на загрявката с одобрителни възгласи на феновете, които продължиха и след като му подадоха топката след началния съдийски сигнал.

Вратарят, който е капитан и на германския национален отбор, не беше играл 331 дни до днес, след като си счупи крака по време на ски-ваканция на 9-и декември миналата година. Последният му мач с екипа на баварците беше на 12-и ноември срещу Шалке 04. А последният му мач за Бундестима е на 2-и декември срещу Коста Рика на Световното първенство в Катар. А 37-годишният страж се беше фокусирал към завръщане в началото на сезона, но рехабилитацията се проточи поведе от очакваното.

Освен с осемте гола, които бяха отбелязани за по-малко от едно полувреме, срещата ще се запомни и с трите червени картона – един за Байерн и два за гостите. Първият изгонен състезател беше Йозуа Кимих от домакините още в 4-ата минута, който задържа противник. В 21-ата двата отбора останаха по 10, тъй като и албанският национал Кевин Джясула беше изгонен заради препъване. А три минути преди края на първата част Матей Маглика от Дармщат също видя червения цвят.

В 51-ата минута Хари Кейн откри резултата след подаване на скандалния защитник Нус Мазрауи, а до 60-ата резултатът набъбна на 3:0 с точните изстрели на Сане (56) и Мусиала след подаване на Кейн. Сане и Кейн увеличиха преднината на шампионите на 5:0 в разстояние на 5 минути до 69-ата. Томас Мюлер направи 6:0 в 71-ата, склед като вкара топката от малкото наказателно поле зад вратаря Марсел Шуен. Мусиала и Кейн в 76-ата и в 88-ата минути оформиха крайното 8:0.

За гостите цял мач игра Фабиан Нюрнбергер, чиято майка е българка и очакванията са скоро да бъде извикан в националния отбор на България. Нюрнбергер беше санкциониран с жълт картон заради неспортсменско поведение.

Байерн излезе на върха и благодарение на поражението на Щутгарт у дома от Хофенхайм с 2:3. Гостите поведоха с 2:0 до 21-ата минута чрез головете на Гриша Промел и Вут Вегхорст. В 31-ата обаче Дениз Ундав от Щутгарт пропусна дузпа, но все пак той асистира за да бъде намален резултата от Кристиан Фурих в началото на второто полувреме. Датчанинът Роберт Сков в 66-ата направи 1:3, а Ундав намали за 2:3 в 74-ата.

Първенство на Германия по футбол, мачове от деветия кръг на Бундеслигата: Байерн Мюнхен - Дармщадт - 8:0 Борусия Мьонхенгладбах - Хайденхайм - 2:1 Вердер Бремен - Унион Берлин - 2:0 Аугсбург - Волфсбург - 3:2 Щутгарт - Хофенхайм - 2:3 по-късно днес: РБ Лайпциг - Кьолн в неделя: Айнтрахт Франкфурт - Борусия Дортмунд Байер Леверкузен - Фрайбург от петък: Бохум - Майнц - 2:2 временно класиране:
1. Байерн Мюнхен 9 7 2 0 34:7 23 точки
2. Байер Леверкузен 8 7 1 0 25:7 22 3. Щутгарт 9 7 0 2 27:11 21 4. Борусия Дортмунд 8 6 2 0 17:8 20 5. Хофенхайм 9 6 0 3 20:16 18 6. РБ Лайпциг 8 5 2 1 19:7 17 7. Айнтрахт Франкфурт 8 3 4 1 9:6 13 8. Фрайбруг 8 4 1 3 9:14 13 9. Волфсбург 9 4 0 5 13:14 12 10. Аугсбург 9 3 2 4 18:21 11 11. Борусия Мьонхенгл 9 2 3 4 16:20 9 12. Вердер Бремен 9 3 0 6 14:18 9 13. Хайденхайм 9 2 1 6 13:22 7 14. Дармщад 9 2 1 6 13:30 7 15. Унион Берлин 9 2 0 7 11:19 6 16. Бохум 9 0 5 4 8:23 5 17. Кьолн 8 1 1 6 7:15 4 18. Майнц 9 0 3 6 9:24 3

Към 20:32 на 24.07.2024 Новините от днес