site.btaЛевски София спечели в четири гейма срещу Пирин в шампионата по волейбол за мъже

Монтана не срещна никакви трудности в домакинството си срещу Марек. снимка: БТА

Левски София спечели с 3:1 (25:18, 22:25, 25:23, 25:22) като гост срещу Пирин в двубой от втория кръг в шампионата на България по волейбол при мъжете.

Три от геймовете бяха изключително оспорвани - с редица зрелищни разигравания и обрати в резултата. В завързаната и напрегната обстановка "сините" се оказаха губещи във втората част, но в останалите три демонстрираха хладнокръвие и самочувствие, за да приключат двубоя успешно.

Най-резултатен за актуалния носител на Суперкупата на България беше 19-годишният диагонал Венислав Антов, който завърши с 22 точки. Посрещачът Владимир Гърков добави 18.

Мариян Наков се отличи с 13 точки за състава от Разлог.

Столичани се представиха слабо на сервис, с цели 25 грешки и само 1 ас на Симеон Николов.

В друга среща от кръга Монтана победи с 3:0 (25:23, 25:18, 25:22) у дома Марек Юнион-Ивкони.

Най-резултатен за първия успех на монтанци през кампанията беше Самуил Вълчинов с 15 точки, докато неговият съотборник Фахри Септиан Путратама добави още 14 точки.

Димитър Дулчев се отличи с 16 точки в полза на дупничани, които имат две поражения до момента през новата кампания.

В събота в Пазарджик е един от най-интересните мачове от кръга между Хебър и ЦСКА.