site.btaЦСКА 1948 и Локомотив Пловдив не се победиха и завършиха с по 10 човека в двубой от Първа лига

Първенство на България по футбол, среща от 15-ия кръг на Първа лига между отборите на ЦСКА 1948 и Локомотив (Пловдив):

ЦСКА 1948 - Локомотив (Пловдив) – 1:1 (1:1)

голмайстори: 1:0 Георги Русев 15, 1:1 Джовани 44-дузпа

стадион: „Витоша“, Бистрица
главен съдия: Ивайло Стоянов

червени картони: Елитон (ЦСКА 1948), Ангел Лясков (Локомотив Пловдив)
жълти картони: Аерон Зинга, Ерденис Гурища (ЦСКА 1948), Ангел Лясков, Евандро (Локомотив Пловдив)

състави
ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Ерденис Гурища, Симеон Петров, Елитон, Симеон Василев, Емил Ценов (57-Парвиз Умарбаев), Никола Илиев (57-Антонио Вутов), Ивайло Чочев, Педриньо (71-Радослав Кирилов), Аерон Зинга (71-Видар Кяртансон), Георги Русев (90+2-Емил Виячки)

Локомотив (Пловдив): Динко Хоркаш, Хорхе Сегура, Ангел Лясков, Мартин Паскалев, Оливие Камдем, Евандро (87-Ивайло Иванов), Христо Иванов, Бабакар Дион (76-Петър Андреев), Джовани (72-Димитър Илиев), Георги Минчев, Алфа Конте

Отборите на ЦСКА 1948 и Локомотив София завършиха при равенство 1:1 в среща от 15-ия кръг на футболната Първа лига на България. За пловдивчани това бе пети мач без победа в шампионата и те вече заемат второ място във временното класиране с 31 точки, на една зад лидера Черно море. ЦСКА 1948 удължи серията си без поражение на шест срещи и се намира на седмо място с 23 точки, но и два мача по-малко.

Георги Русев изведе домакините напред в резултата в 15-ата минута, а Джовани изравни за 1:1 в 4-ата минута от дузпа. Двата състава завършиха с по 10 човека след червени картони на Елитон и Ангел Лясков в края на срещата.

Още в третата минута на двубоя гостите организираха опасна атака. Джовани стреля от далечна дистанция в опит да изненада стража на ЦСКА 1948 Даниел Наумов, но той внимаваше. В 11-ата вратарят на Локомотив Пловдив Динко Хоркаш отрази изстрел на Елитон след атака на домакините, а две по-късно той се справи при удар от фаул на Педриньо.

Футболистите на ЦСКА 1948 поведоха в 15-ата минута, когато Георги Русев овладя топката след грешка на Ангел Лясков, напредна и се разписа за 1:0 след точен изстрел от границата на наказателното поле.

В средата на първото полувреме домакините имаха претенции за игра с ръка на Мартин Паскалев, но сигнал от рефера Ивайло Стоянов не последва. Аерон Зинга завърши нова атака за ЦСКА 1948 в 33-ата минута с удар встрани от вратата на пловдивчани.

Гостите получиха правото да изпълнят дузпа в края на полувремето след нарушение на Ерденис Гурища срещу Джовани и бразилецът реализира за 1:1 в 44-ата минута. Това бе седмо попадение за него от началото на сезона.

Шест минути след началото на второто полувреме Георги Минчев подаде към Алфа Конте, който удари греда, а малко по-късно Даниел Наумов се справи с изстрел от дистанция на Джовани. Гостите от Локомотив Пловдив пропуснаха нова възможност за попадение в 58-ата минута след удар на Христо Иванов, който Наумов отрази и резултатът остана 1:1.

В 70-ата минута Педриньо бе изведен от влезлия като резерва Антонио Вутов в атака за ЦСКА 1948, но той не успя да се разпише. За втори път гредата предотврати попадение за Локомотив Пловдив в 81-ата минута на мача след изстрел на Георги Минчев.

В заключителните моменти на редовните 90 минути избухна напрежение между футболистите на двата тима, които останаха с по един играч по-малко. В резултат на спречкването Елитон от ЦСКА 1948 получи директен червен картон за удар без топка срещу Димитър Илиев, а Ангел Лясков от Локомотив Пловдив получи втори жълт за нарушението преди това срещу Елтон и съответно червен картон.

Главният съдия Ивайло Стоянов отсъди дузпа за домакините в третата минута на добавеното време, тъй като видя нарушение на Динко Хоркаш срещу Симеон Петров, но вратарят изби топката преди това и след преразглеждане на ситуацията със системата за видеоарбитраж-ВАР, Стоянов отмени решението си.

В следващия кръг на 3 ноември Локомотив Пловдив ще гостува на Ботев Пловдив, докато ЦСКА 1948 приема Левски на 7 ноември.

Към 17:35 на 26.07.2024 Новините от днес