site.btaЕтър победи Ботев Враца за първия си домакински успех през сезона

Етър победи Ботев Враца за първия си домакински успех през сезона
Етър победи Ботев Враца / снимка: БТА

Среща от 15-ия кръг на efbet Лига:

Етър Велико Търново - Ботев Враца - 2:1 (1:1)
голмайстори: 0:1 Бубакар Траоре 5, 1:1 Красимир Костов 11-автогол, 2:1 Ивайло Димитров 50-дузпа

състави:
Етър (4-2-3-1): Мартин Величков - Кольо Станев, Георги Ангелов, Пламен Димов, Мартин Николов - Мартин Моран (87-Георги Александров), Янко Ангелов - Димо Бакалов (60-Ловре Кнежевич), Крум Стоянов (65-Илкер Будинов), Шахредин Бухолда (87-Мариян Иванов) - Ивайло Димитров (60-Мартин Тошев)
старши треньор: Светослав Петров

Ботев Враца (4-2-3-1): Красимир Костов - Браян Мендоса (53-Красимир Тодоров), Мартин Кавдански, Мартин Христов, Момчил Цветанов - Стефан Велев, Спас Георгиев - Даниел Генов, Марко Мажуга (89-Мартин Смоленски), Бубакар Траоре (68-Жан-Пиер да Силва) - Браян Переа
старши треньор: Христо Янев

Новакът в efbet Лига Етър се поздрави с първа домакинска победа от началото на сезона. В среща от 15-ия кръг тимът от Велико Търново надигра гостуващия Ботев Враца с 2:1.

Победата изкачи футболистите на старши треньора Светослав Петров на 15-о място в класирането с 8 точки, колкото има и последният Славия, който утре приема другия новак в елита - Крумовград. Ботев Враца остава на 14-о място в таблицата с 10 точки.

Двубоят на стадион "Ивайло" започна с бърза размяна на голове.

В петата минута гостите от Враца успяха да поведат чрез Бубакар Траоре. Марко Мажуга достигна топката до аутлинията и отправи ниско центриране. Топката рикошира в крак на бранител на Етър и след кратко разбъркване пред вратата бе достигната от Траоре, който от голлинията я прати в мрежата за 0:1.

Отговорът на Етър обаче бе мигновен и в 11-ата минута резултатът стана 1:1. Мартин Моран бе непокрит в наказателното поле и стреля силно с десния крак. Топката намери страничната греда, но се удари в гърба на вратаря на Ботев Красимир Костов и влезе в мрежата му.

Бурният старт на мача бе последван от затишие и до края на полувремето головите възможности почти липсваха. Домакините можеха и да стигнат до второ попадение точно преди почивката, когато отново удариха страничната греда, но този път Костов и бранителите пред него бяха спасени от флага за засада на страничния съдия.

Гредата на вратата на Ботев се превърна в главно действащо лице и в 47-мата минута. Тогава тя бе уцелена от Димо Бакалов, който скочи най-високо при центиране от левия фланг. След удара в стълба в наказателното поле на врачани настъпи хаос, от който се възползва Бакалов. Халфът на "виолетовите" стигна до топката и бе препънат от вратаря Костов. Без колебание главният съдия Красен Георгиев отсъди дузпа, която Ивайло Димитров превърна в гол малко след това за 2:1.

С напредването на мача играта стана доста напрегната и нарушенията в двете посоки зачестиха. Това създаде доста работа на съдията Красен Георгиев, който показа пет жълти картона само след почивката.

В последните минути Ботев осъществи натиск в търсене на изравнителния гол, но той крайно хаотичен и това не доведе до желания от врачани резултат, които загубиха за четвърти пореден път.

Към 23:11 на 24.07.2024 Новините от днес