site.btaДва медала спечелиха българските състезатели на международен турнир по паркур за младежи в Турция

снимка БТА архив

Два медала спечелиха българските състезатели на международния турнир по гимнастически паркур за младежи в Турция.

Възпитаниците на Йоан Досев от клуб Рекриейт Борис Пилев и Петър Мицев взеха сребърни отличия в дисциплините "скорост" и "свободен стил".

Домакин на надпреварата, която беше организирана по международния проект "NoFire", част от програмата за спорт към Erasmus+ беше новоизградения паркур парк в община Чорлу.

"Децата се представиха отлично. Много сме доволни. Турнирът беше възможност за състезателите да сбъднат една от мечтите си - да имат възможността в продължение на четири дни да тренират на това новоизградено трасе. Надяваме се и работим това да се случи и в нашата столицата през 2024 година. Тогава София ще бъде световна столица на спорта. Успяхме да създадем нови контакти с домакините и да се запознаем с представители на паркур обществото от Португалия", каза след състезанието треньорът Йоан Досев.

Същевременно българските представители станаха шампиони на баскетбол 3Х3 при младежите и спечелиха второ място при девойките. Същото беше класирането на родните състезатели и във във волейболния турнир.

Призьорите бяха част от групата състезатели от Българската спортна федерация за деца и младежи в риск, посетили турския Чорлу, Европейски град на спорта 2020 г. Там отбори по баскетбол 3Х3 (младежи и девойки 15-17 години), волейбол (младежи и девойки 15-17 години) и индивидуални състезатели по паркур участваха в първото събитие по проект NOFIRE (Не си играй с огъня), който се финансира от програма Еразъм+ СПОРТ на Европейския съюз.

Следващият уикенд (3-5 ноември) в София таекуон-до, брейк денс и стрийт фитнес ще бъдат популяризирани от Българската спортна федерация за деца и младежи в риск с маркера „земя“, а от 10 до 12 ноември Община Лисабон в Португалия, ще бъде домакин на състезания по плуване, водна топка и адаптирано плуване за хора в неравностойно положение под символа „вода“.

Към 19:19 на 29.08.2024 Новините от днес