site.btaВаленсия сложи край на серията си от четири мача без победа

Валенсия сложи край на серията си от четири мача без победа
Валенсия спечели домакинството си на Кадис / снимка: АП

С голове на Хосе Гая и Уго Дуро през първото полувреме Валенсия победи с 2:0 гостуващия Кадис в последния мач от десетия кръг на испанския футболен шампионат.

Успехът сложи край на серията на "прилепите" от четири мача без победа и ги доближи до местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири.

Гая откри резултата след само 188 секунди игра с техничен удар, с който прехвърли вратаря на гостите.

В 22-рата минута ситуацията за гостите стана критична, след като крилото Роберт Наваро стъпи върху крака на играч на домакините, за което получи директен червен картон.

С човек повече Валенсия успя да удвои преднината си само две минути по-късно чрез Уго Дуро, който завърши с глава хубава многоходова комбинация.

Двата отбора се оттеглиха на почивката при този резултат, а изненадващо през вторите 45 минути гостите, макар и с човек по-малко, бяха по-активният тим на терена. Техните усилия да стигнат поне до почетен гол обаче не се увенчаха с успех.

В класирането Валенсия е на осмо място с 14 точки, докато Кадис е 16-а позиция с 9.