site.btaЕмполи сюрпризира неприятно Фиорентина

Емполи сюрпризира неприятно Фиорентина
Голмайсторите за Емполи Еманюел Джаси (вляво) и Франческо Капуто (вдясно) ликуват след победата във Флоренция / снимка: АП

Отборът на Емполи, който започна сезона в Серия "А" с пет поредни загуби, продължи позитивната си серия от последните седмици и надигра с 2:0 като гост борещия се за челните места тим на Фиорентина в последния мач от деветия кръг на италианския шампионат.

Точни за гостите бяха Франческо Капуто и Еманюел Джаси съответно в 21-вата и 81-вата минута. Още един гол на Капуто пък бе отменен в добавеното време на първата част заради игра с ръка. Това бе и първият случай през сезона, в който Емполи вкарва повече от един, а освен това отборът записа и втора поредна "суха" мрежа.

Успехът измъкна Емполи от зоната на изпадащите, като тимът на Аурелио Андреацоли вече има 7 точки в актива си, с които заема 17-о място в таблицата.

Фиорентина остава на пета позиция със 17 точки, колкото има и четвъртият Наполи. Ако бяха спечелили снощи, "виолетовите" щяха да се изравнят по точки с третия Ювентус и да останат само на две от лидера Интер, който е с 22.