site.btaЛокомотив София надделя над Шампион 2006 в женското баскетболно първенство на България

снимка БТА

Отборът на Локомотив София победи Шампион 2006 с 63:54 (17:12, 14:19, 13:17, 19:6) в среща от третия кръг в първенството на България по баскетбол за жени, играна в зала „Триадица“ в столицата. Успехът бе втори за Локомотив от три мача до момента, докато Шампион 2006 продължава с актив 1-2.

Двата състава изиграха оспорван сблъсък, преминал с обрати и размени на водачеството. Състезателките на Локомотив София имаха 5 точки аванс след първите 10 минути игра и дори поведоха с 12 в началото на втората четвърт, но домакините наваксаха изоставането си на почивката резултатът бе равен – 31:31.

Баскетболистките на Шампион 2006 изиграха по-добра трета част и дръпнаха с 48:44, но слаби последни минути, в които те отбелязаха само 6 точки, позволиха на Локомотив София да стигне до успеха.

Елеонора Петкова бе най-резултатна за победителките с 18 точки, 4 борби и 3асистенции, а Ванеса Кокалова добави 16 точки и 9 борби.

За състава на Шампион 2006 Анджела Стамболян завърши с 20 точки и 7 борби.

В следващия кръг от първенството на 28 октомври Шампион 2006 ще приеме Берое Стара Загора, а Локомотив София посреща тима на Шоутайм. И двата мача ще се играят в зала „Триадица“ в столицата.

Мачове от третия кръг на женското първенство по баскетбол:

Шампион 2006 (София) - Локомотив (София)      – 54:63 (12:17, 19:14, 17:13, 6:19)

Берое (Стара Загора) - Монтана 2003           - 80:58 (17:17, 18:17, 18:15, 27:9)
Академик (Пловдив) - Шоутайм (Варна)          - 61:79 (15:29, 19:23, 17:10, 10:17)
Рилски спортист (Самоков) - Дунав 2016 (Русе) - 118:35 (32:9, 31:9, 31:11, 24:6)