site.btaСливница поведе в класирането на женското хандбално първенство, победи за Етър и Бяла в третия кръг

Срещи от третия кръг на женското хандбално първенство на България:

Свиленград - Сливница - 23:28 (14:14)
Васил Левски - Етър 64  - 18:39 (9:21)
Академик-ПУ - Бяла       - 26:32 (12:19)

В класирането поведе Сливница с 5 точки, пред Етър, Бяла и Свиленград с по 4, Академик- ПУ с 1 и Васил Левски с 0.

Отборът на Сливница надделя над домакина Свиленград с 28:23 (14:14) в среща от третия кръг на женското хандбално първенство и с победата измести съперника от върха на класирането с актив от 5 точки.

Гостенките изиграха много силно второ полувреме, в което изковаха успеха и нанесоха първа загуба за сезона на съперника.

Носителят на националната купа Етър 64 спечели лесно гостуването си на последния в подреждането Васил Левски с 39:18 (21:9) и излезе на второ място с 4 точки.

Великотърновки започнаха устремно и до голяма степен предрешиха мача още до 19-ата минута, след като взеха аванс от 12:2. "Виолетовите" продължиха да доминират, а през второто полувреме направиха нова силна серия от седем безответни гола и дръпнаха с 37:15 в 53-ата минута, което окончателно сложи край на интригата в двубоя.

Миглена Христова беше най-резултатна за Етър с 10 гола, а по 8 попадения добавиха Гергана Ефтимова и Данислава Петрова.

Габриела Стефанова беше най-добра за домакините с 4 попадения.

В последната среща от кръга шампионът Бяла надделя над новака в елита Академик-ПУ с 32:26 (19:12) и също събра 4 точки, докато пловдивчанки останаха на предпоследното място с 1 точки и продължават да търсят първи успех в кампанията.