site.btaТони Арболино триумфира в Moto2, 20-годишният Дениз Йонджу записа трети успех в Moto3 на Гран При на Австралия по мотоциклетизъм

Тони Арболино, снимка: АП

Тони Арболино (Италия, Elf Marc VDS Racing Team) спечели състезанието по мотоциклетизъм за Голямата награда на Австралия в Moto2, 16-и кръг за сезона.

Състезанията на Филип Айлънд в Мото 2 и Мото 3 се проведоха при лоши атмосферни условия, а няколко състезатели претърпяха падания на хлъзгавата писта преди спринтовата надпревара в MotoGP да бъде отменена.

Състезанието в Moto2 беше спряно след само девет от 23 обиколки, а Арболино беше обявен за победител с време 16:22.9700 минути.

Втори завърши Арон Канет (Испания, Pons Wegow Los40) с пасив от 15.088 секунди, трети е Фермин Алдегер (Испания, GT Trevisan SpeedUp) на 15.614 секунди след победителя.

19-годишният испанец Педро Акоста, който днес се нареди девети, продължава да води в генералното подреждане с 280.5 точки, пред Тони Арболино с 224.5 и Джейк Диксън (Великобритания, Inde GASGAS Aspar Team) със 172 точки.

20-годишният Дениз Йонджу (Турция, Red Bull KTM Ajo) записа трета победа за сезона и в кариерата си, след като триумфира в клас Moto3 на мократа писта в Австралия.

Йонджу стигна до успеха за 39:57.9190 минути, след като изпревари в последната обиколка Аюму Сасаки (Япония, Liqui Moly Husqvarna Intact GP) и му попречи да поведе в генералното класиране. Японецът завърши втори на 0.407 секунди, а трети е Джоел Келсо (Австралия, CFMOTO Racing PruestelGP) с изоставане от 4.392 секунди.

Испанецът Хауме Масия (Leopard Racing) завърши осми, но остава начело в генералното класиране с 217 точки, следван от Сасаки и Даниел Олгадо (Испания, Red Bull KTM Tech3), които имат съответно 213 и 195 точки.

Следващият кръг от Световния шампионат по мотоциклетизъм ще се проведе в Тайланд от 27 до 29 октомври. До края на сезона остават още четири състезания.

Към 21:16 на 29.08.2024 Новините от днес