site.btaНаполи се справи като гост на Верона в италианската Серия А

Наполи се справи като гост на Верона в италианската Серия А
снимка: АП

Отборът на Наполи спечели гостуването си на Верона с 3:1 в среща от деветия кръг на италианското футболно първенство. С успеха Наполи натрупа 17 точки на петото място във временното класиране и свали малко от напрежението върху старши треньора Руди Гарсия, докато Верона продължава серията си на седем двубоя без победа в Серия А.

Матео Политано даде аванс на гостите от Неапол в 27-ата минута, оползотворявайки отлично центриране на Джакомо Распадори в наказателното поле. Наполи поведе с 3:0 до 55-ата минута на мача след два гола на грузинския национал Хвича Кварацхелия. Той се разписа за 2:0 в 43-ата минута след като завърши чудесна индивидуална акция със страхотен точен удар, а в 55-ата покачи на 3:0 след контраатака. Кварацхелия реализира пет гола и три асистенции в последните си седем мача за Наполи и националния тим на Грузия.

Футболистите на Верона намалиха изоставането си в 60-ата минута чрез Дарко Лазович, който вкара за 1:3. До края домакините имаха още възможности да отбележат във вратата на шампионите, но Алекс Мерет се отличи с няколко впечатляващи спасявания.

Нападателят на Наполи Виктор Осимен пропусна двубоя заради контузия, получена по време на ангажиментите му с националния отбор на Нигерия.