site.btaАржентина продължава с пълен актив в световните квалификации, Уругвай нанесе загуба на Бразилия

Лионел Меси вкара два гола за победата на Аржентина над Перу / снимка: АП

Националният отбор на Аржентина записа нова победа в квалификациите за световното първенство по футбол през 2026 година.

"Гаучосите" се наложиха с 2:0 при визитата си на Перу и записаха четвърти успех в четири мача, като все още нямат допуснат гол.

В Лима и двата гола за успеха на световните шампиони отбеляза капитанът Лионел Меси. Нападателят на Интер Маями откри в 32-рата минута след асистенция на Николас Гонсалес, а десет по-късно удвои след подаване на Енцо Фернандес.

В 57-мата минута Меси вкара и трети гол, но той бе отменен поради засада.

Домакините от Перу така и не създадоха чисто голово положение през целия мач, но в 15-ата минута имаха претенции за дузпа за нарушение на Николас Таляфико, които обаче не бяха уважени.

В Монтевидео Уругвай постигна успех с 2:0 над Бразилия и записа първа победа над "селесао" от 2001 година насам.

Точни за урусите бяха Дарвин Нунес в 42-рата минута и Николас де ла Крус в 77-мата, като това бяха единствените два точни удара и за двата отбора в целия мач.

Бразилия бе най-близо до попадението в 69-ата минута, когато Родриго стреля в напречната греда от пряк свободен удар.

В друг мач от групата в Матурин Венецуела победи Чили с 3:0 с голове на Йеферсон Сотелдо, Саломон Рондон и Дарвин Мачис. Парагвай стигна до успех с 1:0 над гостуващия Боливия с гол на Антонио Санабрия в 69-ата минута, а в Кито Еквадор и Колумбия приключиха при 0:0.

В класирането Аржентина е убедителен лидер с 12 точки. Следват Уругвай, Бразилия и Венецуела с по 7, Колумбия с 6, Еквадор, Парагвай и Чили с по 4. За световното първенство се класират първите шест отбора, а седмият ще играе бараж.

Към 01:21 на 25.07.2024 Новините от днес