site.btaБрендън Танев няма да играе поне месец заради контузия

Брендън Танев няма да играе поне месец заради контузия
Брендън Танев / снимка: АП

Нападателят на Сиатъл Кракън Брендън Танев няма да може да играе между четири и шест седмици заради контузия в долната част на тялото, съобщиха от клуба.

31-годишният Танев, който е от македонски произход, получи травмата на 10 октомври при поражението с 1:4 от Вегас Голдън Найтс в първия ден на новия сезон в Националната хокейна лига.

Заради контузията нападателят не игра и при загубите с 0:3 от Нешвил Предатърс в четвъртък и от Сейнт Луис Блус с 1:2 след дузпи в събота.

През миналия сезон Брендън Танев регистрира 16 гола и 19 асистенции в 82 мача в редовния сезон. В плейофите той добави гол и три асистенции в 14 мача за Кракън.

Към 01:22 на 25.07.2024 Новините от днес