site.btaДевойките на България до 17 години водеха на Нидерландия до 75-ата минута, но допуснаха загуба в квалификациите за европейското първенство

снимка: БФС

Националният отбор на България за девойки до 17 години допусна поражение от един от фаворитите в група А5 Нидерландия с 2:6 в двубой от европейските квалификации. Така след загубата от Швейцария в първия мач българският тим е на последна позиция без точков актив преди последната среща с Финландия на 18 октомври.

В Албена тимът на Нидерландия поведе в 35-ата минута чрез попадение на Зои Зуидберг, но Андреа Бояджиева върна надеждите на българките само две минути по-късно. В 64-тата минута Мариела Петрова реализира пълен обрат за България.

В последните 15 минути на редовното време обаче Нидерландия реализира пет поредни гола, три от тях чрез Яда Хуйсман.

В класирането в групата лидер е Финландия с 6 точки, а Нидерландия и Швейцария имат по 3.

Съставът на България: 1. Огняна Бургоджиева, 5. Гергана Халянова, 16. Ана Церовска (57 – 3. Йорданка Парнарова), 6. Тереза Попова, 2. Елена Каменова, 4. Ивана Чалъкова, 7. Моника Балиова (83 – 18. Рая Бонева), 14. Андреа Бояджиева, 9. Никол Диманова (57 – 8. Мариела Петрова), 11. Катерина-Мария Равначка (83 – 15. Весела Калинова), 13. Теодора Митова (73 – 17. Ния Дулева)

Селекционер: Ангел Славов

Към 01:26 на 25.07.2024 Новините от днес