site.btaДимитър Кузманов отпадна във втория кръг на турнира в Малага

Димитър Кузманов отпадна във втория кръг на турнира в Малага
Димитър Кузманов / снимка: БТА

Димитър Кузманов отпадна във втория кръг на турнира на твърда настилка от сериите "Чалънджър" в Малага с награден фонд от 145 000 евро.

Втората ракета на България при мъжете отстъпи с 5:7, 4:6 на италианеца Флавио Коболи след 91 минути игра.

В първия сет играта бе напълно равностойна до 5:5 гейма. Тогава Коболи, който е на 121-во място в световната ранглиста, стигна до две точки за пробив и реализира втората от тях, което практически му осигури и първия сет.

В началото на втория италианецът направи нов пробив, за да поведе с 2:0, но Кузманов бързо успя да възстанови равенството, реализирайки единствения си брейк в мача. За съжаление на българина той не успя да развие играта си повече и в седмия гейм отново загуби подаването си.

На четвъртфиналите Коболи ще играе с победителя от мача между французите Констант Лестиен и Юго Бланше. Лестиен, който е номер 6 в схемата на турнира, спечели надпреварата през 2022 година.

За класирането си за втория кръг в Малага Кузманов, който е номер 187 в света, ще вземе 11 точки за световната ранглиста и 2345 евро от наградния фонд.

Към 03:55 на 25.07.2024 Новините от днес