site.btaАтлетико Мадрид спечели срещу Фейенорд, Шахтьор Донецк направи впечатляващ обрат срещу Антверпен в Шампионската лига

Снимка: АП

Атлетико Мадрид спечели много важна победа срещу Фейенорд с 3:2 у дома във втория кръг на Шампионската лига. Отборът на Диего Симеоне два пъти изоставаше в резултата, но успя да спечели трите точки пред своята публика.

Още в седмата минута на мача Марио Ермосо от Атлетико си вкара автогол, след като топката рикошира в него и влетя в мрежата. Алваро Мората обаче успя да изравни само пет минути по-късно, като ситуацията бе прегледана от ВАР заради възможна засада, но нападателят бе в редовно положение.

Тимът от Ротердам отново излезе напред в резултата малко след половин час игра. Тогава след изпълнение на пряк свободен удар Давид Ханко изскочи зад защитата и първият му удар бе спасен, от Ян Облак, но при добавката вкара топката под напречната греда. Дълбоко в добавеното време на първата част Антоан Гриман отново изравни със страхотно докосване на топката.

Всичко се реши на старта на второто полувреме, когато Мората вкара втори гол, засичайки центриране на Нахуел Молина отдясно. В края на мача "дюшекчиите" геройски се браниха и запазиха победата си. Благодарение на трите точки Атлетико излезе временно на първо място в Група E.

В другия ранен мач от Група H Шахтьор Донецк направи забележителен обрат, като победи Анверпен с 3:2 при гостуването си, при положение, че на почивката изоставаше с 0:2. Албанецът Арбнор Муя и Мишел-Анж Баликвиша бяха извели шампиона на Белгия напред в резултата. Шахтьор измъкна победата с две попадения на Данило Сикан и едно на Ярослав Ракицки. В последните секунди на мача Тоби Алдервейлд от белгийците пропусна дузпа.

Украинският шампион вече има три точки, докато Антверпен остава без точка на дъното на класирането в групата, в която са още фаворитите Барселона и Порто.

Мачове от втория кръг на Група E:

Атлетико Мадрид - Фейенорд - 3:2 (2:2)
голмайстори: 0:1 Марио Ермосо 7-автогол, 1:1 Алваро Мората 12,
1:2 Давид Ханко 34, 2:2 Антоан Гризман 45+4, 3:2 Алваро Мората 47 по-късно днес: Селтик - Лацио  Класиране: 1. Атлетико М   2   1   1   0   4:3 4 2. Фейенорд 2   1   0   1   4:3 3 3. Лацио     1   0   1   0   1:1 1 4. Селтик   1   0   0   1   0:2 0 Мачове от втория кръг на Група H: Антверпен - Шахтьор Донецк - 2:3 (2:0) голмайстори: 1:0 Арбнор Муя 3, 2:0 Мишел-Анж Баликвиша 33,
2:1 Данило Сикан 48, 2:2 Ярослав Ракицки 71, 2:3 Данило Сикан 76 по-късно днес: Порто - Барселона Класиране в Група H 1. Барселона    1   1   0   0   5:0 3 2. Порто     1   1   0   0   3:1 3 3. Шахтьор   2   1   0   1   4:5 3   4. Антверпен    2   0   0   2   2:8 0

Към 08:28 на 26.07.2024 Новините от днес