site.btaБаскетболният Монтана 2003 започна новия сезон в Адриатическата лига с поражение от Будучност

снимка БТА

Отборът на Монтана 2003 загуби от черногорския Будучност с 59:82 (14:18, 22:17, 12:25, 11:22) като домакин в зала „Младост“ в Монтана в първия си мач от група „Б“ от новия сезон в Адриатическата лига по баскетбол за жени. Двубоят бе дебютен за новия старши треньор на Монтана 2003 Преслав Пешев начело на тима.

Българският вицешампион, четвърти от последното издание на международния турнир, изостана с 4:14 след малко повече от седем минути игра в началото на мача, но до края на първата част навакса изоставането си само до 4 точки при 14:18. Последва по-добра втора четвърт за домакините, които взеха преднина от точка на почивката - 36:35.

Пред второто полувреме обаче баскетболистките на Монтана 2003 отстъпиха инициативата и гостите натрупаха аванс от 12 точки преди заключителните 10 минути, повеждайки 60:48. До края вицешампиона в Адриатическата лига Будучност увеличаваше преднината си, която достигна 24 точки.

Българският тим направи повече грешки от съперника (19-9), а гостите бяха по-ефективни при стрелбата от игра (41%-33%).

Американката Тая Робинсън бе най-резултатна за състава от Монтана с 22 точки, 8 борби и 2 асистенции, сънародничката й Катин Бригс завърши с "дабъл-дабъл" от 13 точки и 10 борби, а третата американска състезателна в българския състав Адисън Ричардс се отчете само с 2 точки и 5 борби. Преслава Колева добави 8 точки и 9 борби.

За Будучност Драгана Домужин реализира 26 точки и 5 борби.

В следващата си среща от Адриатическата лига Монтана 2003 ще гостува на босненския Бановичи на 11 октомври. Преди това отборът ще приеме Локомотив София на 7 октомври в мач от първия кръг на българския шампионат - А група.

Към 23:20 на 26.07.2024 Новините от днес