site.btaЛийдс Юнайтед загуби от Саутхямптън в Чемпиъншип без българския национал Илия Груев

Адам Армстронг вкара два гола за Саутхямптън, Снимка: АП

Отборът на Лийдс Юнайтед допусна първи голове във вратата си и първа загуба през септември във второто ниво на Англия - Чемпиъншип, отстъпвайки като гост на Саутхямптън с 1:3. През миналия сезон и двата отбора играха във Висшата лига, откъдето изпаднаха.

За Лийдс неизползвана резерва остана българският национал Илия Груев-младши, който премина на "Еланд Роуд" през лятото от германския Вердер Бремен.

"Светците" си осигуриха успеха през първата част в две попадения на Адам Армстронг, като между тях се разписа и Уилям Смолбоун. След почивката нидерландския защитник Паскал Страйг успя да върне само едно почетно попадение за Лийдс.

Във временното класиране тимът на Лийдс остава на шесто място, докато Саутхямптън се изкачи на девата позиция с успеха.

Към 10:26 на 26.07.2024 Новините от днес