site.btaМилан взе победа при визитата на Каляри, първи успех през сезона за Емполи в Серия А

Отборът на Милан обърна Каляри от 0:1 до 3:1 в среща от 6-ия кръг на италианското Калчо, като новите момчета в тима на росонерите се нагърбиха с водеща роля. Тимът събра 15 точки и се изравни със съгражданите от Интер, които по-късно днес посрещат Сасуоло и могат да се окажат отново единствени с пълен актив на върха.

Ноа Окафор и Рубен Лофтъс-Чийк вкараха дебютните си голове в Серия А, а Фикайо Томори се разписа за 1:2 в последната минута на първата част. Срещата иначе започна с атаки на домакините, които имаха претенции за дузпа срещу Зито Лувумбо, но съдията показа, че Томори е взел чисто топката от крака му. Но именно този футболист откри резултата в 20-ата минута. Той открадна топката от Ясин Адли, направи двойно подаване с уругваеца Нахитан Нандес и след това с мощен изстрел не остави надежди на вратаря Марко Спортиело. Милан изравни с първото попадение на Окафор, дошло пет минути преди края. То обаче по-скоро беше подарено от Борис Радунович, който не се ориентира от пробив на Кристиан Пулишич по крилото и последвалото центриране. Сръбският вратар малко по-късно се реваншира с невероятно спасяване, но секунди по-късно се предаде пред новия изстрел на Томори. След час игра и Лофтъс-Чийк се разписа, отново след асистенция на Пулишич.

Първа победа постигна отборът на Емполи, който надви с 1:0 у дома Салернитана. Срещата си беше между два отбора от дъното, а Томазо Балданци се разписа в 34-ата минута. Новият треньор на домакините Аурелио Андреацоли стартира периода си с поражение 0:1 от Интер, но тогава му липсваха Даниеле Малдини, Елия Каприми и Ариян Исмаили.

Аталанта се пребори с Верона с 1:0 с гол на Теун Коопмайнерс в 13-ата минута. Бергамаските са 4-и с 12 точки.

Първенство на Италия по футбол, срещи от 6-ия кръг:
Каляри – Милан - 1:3 Емполи – Салернитана - 1:0 Верона – Аталанта - 0:1 от вторник: Ювентус – Лече – 1:0 по-късно днес: Интер – Сасуоло Лацио – Торино Наполи – Удинезе четвъртък: Фиорентина – Фрозиноне Монца – Болоня Дженоа – Рома временно класиране: 1. Интер Милано 5 5 0 0 14-1 15 точки 2. Mилан 6 5 0 1 13-8 15 3. Ювентус 6 4 1 1 12-6 13 4. Aталанта 6 4 0 2 11-5 12 5. Лече 6 3 2 1 8-5 11 6. Фиорентина 5 3 1 1 11-9 10 7. Наполи 5 2 2 1 8-5 8 8. Фрозиноне 5 2 2 1 8-7 8 9. Toрино 5 2 2 1 6-5 8 10. Верона 6 2 1 3 4-6 7 11. Болоня 5 1 3 1 3-4 6 12. Сасуоло 5 2 0 3 9-11 6 13. Рома 5 1 2 2 12-7 5 14. Moнца 5 1 2 2 4-7 5 15. Лацио 5 1 1 3 5-8 4 16. Дженоа 5 1 1 3 4-8 4 17. Удинезе 5 0 3 2 1-6 3 18. Салернитана 6 0 3 3 4-10 3 19. Eмполи 6 1 0 5 1-13 3 20. Каляри 6 0 2 4 2-9 2

Към 16:20 на 24.07.2024 Новините от днес