site.btaРома победи Шериф Тираспол като гост в турнира Лига Европа

Рома победи Шериф Тираспол като гост в турнира Лига Европа
снимка: АР

Рома измъкна трудна победа с 2:1 в гостуването си на Шериф (Тираспол) от група "G" от турнира Лига Европа. Леандро Паредес откри резултата в 45-ата минута, а Кристиан Товар изравни в 57-ата. Ромелу Лукаку донесе успеха за състава на Жозе Моуриньо в 65-ата минута. Другите два съперника Сервет и Славия Прага, завършиха при 2:0 в полза на състава от чешката столица.

Ливърпул стигна до обрат с 3:1 срещу ЛАСК Линц в двубой от първия кръг на Група "Е". Флориан Флекер изведе австрийците напред в 14-ата минута, но след почивката футболистите на Юрген Клоп стигнаха до успех. В 56-ата минута Дарвин Нунес се разписа от дузпа, а след него точни бяха Луис Диас и Мохамед Салах. Така Ливърпул записа 17-и пореден мач във всички турнири без загуба.

В другата среща от групата Унион Сен Жилоас от Белгия и Тулуза (Франция) завършиха 1:1.

Гръцкият гранд Панатинайкос се наложи над Виляреал с 2:0 в първия си мач от група "F". Точни за успеха на "детелините" бяха Фотис Йоанидис в 38-ата и Андраж Шпорар в 78-ата минута. В другият двубой Рен се наложи над Макаби Хайфа с 3:0.

Към 06:14 на 26.07.2024 Новините от днес