site.btaПьотр Нестеров стана шампион на турнира за мъже от веригата UTR Pro Tennis Tour в София с награден фонд 20 хиляди долара

снимка: БФТенис

Пьотр Нестеров триумфира с титлата на турнира за за мъже от веригата UTR Pro Tennis. Надпреварите за мъже и за жени с награден фонд от по 20 хиляди долара се проведоха на кортовете на ТК "Люлин 6" в София.

На финала Нестеров поведе със 7:6(6), 3:0 преди Габриел Донев да се откаже. Така той спечели титлата с шест поредни победи без да загуби сет.

При жените Виктория Дема (Украйна) стана шампионка, след като победи Карола Бедженару (Румъния) с 6:2, 7:6(5).

На трето място при жените се класира Джулия Терзийска. В изцяло български мач за петото място Зиновия Ванева надделя над Габриела Михайлова с 6:3, 6:0.

Наградите на победителите връчиха Рангел Марков, вицепрезидент на БФТенис и Милко Младенов, кмет на Община Люлин.

До края на годината България ще бъде домакин на още три турнира от веригата UTR Pro Tennis. От 30 октомври до 5 ноември ще има турнир за мъже на кортовете на ТК "Локомотив" в Пловдив. От 27 ноември и 4 декември Благоевград ще бъде домакин на два турнира за жени.

Към 11:15 на 30.08.2024 Новините от днес