site.btaАнна Данилина и Хари Хелиовара спечелиха титлата на смесени двойки на Откритото първенство на САЩ

снимка: АП

Представителката на Казахстан Анна Данилина и финландецът Хари Хелиовара спечелиха титлата в турнира на смесени двойки на Откритото първенство на САЩ по тенис.

За 28-годишната Данилина и за 34-годишния Хелиовара това е първи трофей в турнирите от Големия шлем.

Във финала те победиха поставените под номер 1 в схемата Джесика Пегула и Остин Крайчек от САЩ.

Американците влязоха в двубоя като абсолютни фаворити, но бяха надиграни напълно от Данилина и Хелиовара, които записаха четвърта поредна победа в два сета.

Срещата тръгна отлично за двойката от Казахстан и Финландия, която поведе с 3:0 гейма. Данилина и Хелиовара стартираха с пробив и втория сет, но този път Пегула и Крайчек успяха да го върнат.

При 4:3 гейма във втория сет американците имаха точка за пробив на сервис на Данилина, но тя казахстанката се справи и неутрализира тази възможност.

Веднага след това Крайчек допусна да бъде пробит на нула и след няколко минути мачът завърши при втория мачбол за Данилина и Хелиовара.

Към 23:14 на 25.07.2024 Новините от днес