site.btaБелгия не впечатли, но си взе трите точки от Азербайджан

Белгия не впечатли, но си взе трите точки от Азербайджан
Яник Караско вкара единствения гол за Белгия при визитата на Азербайджан / снимка: АП

Националният отбор на Белгия не впечатли с играта си, но направи нова важна крачка към класиране на европейското първенство по футбол в Германия през 2024 година.

В четвъртия си двубой от квалификационна група "F" възпитаниците на селекционера Доменико Тедеско надиграха с 1:0 като гост Азербайджан.

Единственото попадение в Баку падна в 38-мата минута, когато Яник Караско оползотвори подаване на 20-годишния нападател Йоан Бакайоко.

Преди това Леандро Тросар можеше да открие резултата още в шестата минута, но ударът му намери страничната греда. Две минути по-късно азерите пропуснаха най-добрия си шанс за гол в срещата, когато Емин Махмудов не успя да преодолее Кун Кастелс, останал очи в очи с белгийския вратар.

През второто полувреме белгийците се задоволиха с това просто да контролират топката в големи периоди и без да създават големи опасности или да допускат такива пред вратата си успяха да източат часовника.

С победата си Белгия излезе начело в класирането с 10 точки, колкото има и вторият Австрия, който почива в този кръг.

На трето място е тимът на Швеция с 3 точки от три мача. С по една точка в дъното са Естония и Азербайджан. По-късно днес естонците приемат Швеция.