site.btaБългарската футболна националка Ивана Найденова вкара първо попадение с екипа на новия си отбор Линкем Рес Рома VIII

cнимка: Res Roma VIII, официална страница

Българската футболна националка Ивана Найденова отбеляза първи гол за новия си отбор в Италия – Линкем Рес Рома VIII в турнира за Купата на Италия. Столичният отбор преодоля предварителния кръг в турнира след успех с 2:0 над Фрийдъм ФК (Кунео) и в първия основен етап ще се изправи срещу състава на Наполи, като срещата ще бъде на 10-и този месец.

За отбора на Рес Рома като титулярки излязоха и двете български националки, които подписаха през миналия месец – Ивана Найденова и Лора Петрова.

През първото полувреме мачът протече балансирано и без особени емоции пред вратите на двата отбора. Гостенките имаха една ситуация в 31-ата минута, но ударът на тяхната нападателка не намери целта.
През второто полувреме Рес Рома VIII влезе по-убедително на терена, атакуваше, но ударите не техните състезателки минаваха отвън.
Когато мачът изглеждаше, че ще бъде решен с дузпи, в 90-ата минута Ивана Найденова нанесе решаващ удар. Тя намери топката след центриранe от корнер и с хубав удар с глава прати топката в сглобката на гредите. Победата на столичния отбор беше подпечатана от капитанката Нани в добавеното време, с един от типичните си мощни изстрели от средно разстояние.

Ивана Найденова и Лора Петрова през миналия сезон играха за Оробика (Бергамо) в третото ниво Серия С, но силните им изяви им осигуриха трансфер във втората дивизия – Серия В. Отборът на Линкем Рес Рома стартира първенството на 17-и септември срещу Павия като домакин.

Към 10:17 на 24.07.2024 Новините от днес